3. JJ w BB / 2005

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Tym razem w grudniu, z udziałem takich gwiazd jak Manu Katche i John Abercrombie odbył się kolejny festiwal Jazzowa Jesień. Festiwalowe koncerty odbywały się w dniach 1-3 grudnia 2005.

Jazzową Jesień otworzył koncert Tomasz Stańko Quartet wraz z Aukso – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy. Kwartet Tomasza Stańki zaistniał w świecie jazzu w roku 2002, albumem Soul of Things. Aukso działa od roku 1998, pod dyrekcją Marka Mosia. Nazwa zespołu pochodzi od łacińskiego słowa, oznaczajacego wzrastanie, zmaganie się i przyspieszanie. Kompozycje Tomasz Stańki zabrzmiały w aranżacji na zespół jazzowy i orkiestrę smyczkową.
Tego dnia wystąpił także Louis Sclavis – klarnecista i saksofonista.

W towarzystwie polskich muzyków (Stańko, Wasilewski, Kurkiewicz) i skandynawa Tvyrge Seima wystapił znakomity perkusista Manu Katche z programem z płyty Neigbourhood. Manu Katche, to muzyk znany nie tylko fanom jazzu. Występował m.in. ze Stingiem, Joni Mitchel oraz Peterem Gabrielem.

2 grudnia wystąpiło Trio – Wasilewski, Kurkiewicz, Miśkiewicz.
W drugiej części koncertu gitarzysta John Abercrombie ze swoim kwartetem.

Wydarzeniem trzeciego wieczoru były koncerty wiolonczelistki Anji Lechner i pianisty Vassilisa Tsabroupoulosa (z muzyką łączącą wpływy Wschodu i Zachodu) oraz tria Stańko, Abercrombie, Johnson.

W ramach imprez towarzyszących wystąpiły formacje Pink Freud i Big Satan.