17 listopada 2022 (czwartek)

Tomasz Dąbrowski & Istnienia Poszczególne

Trębacz, kompozytor, improwizator. Wielokrotnie nagradzany artysta zarówno w Polsce, jak i za granicą. Okrzyknięty przez legendarny „Downbeat Magazine” jednym z najbardziej różnorodnych i wnikliwych muzyków w Europie dzisiaj. Jeden z najbardziej zapracowanych trębaczy w Europie. W 2015 roku Tomasz Dąbrowski był „uczniem” Tomasza Stańko podczas letnich warsztatów w Danii. Między mistrzem i „uczniami” (uczniami w … Czytaj dalej 17 listopada 2022 (czwartek)
Trębacz, kompozytor, improwizator. Wielokrotnie nagradzany artysta zarówno w Polsce, jak i za granicą. Okrzyknięty przez legendarny „Downbeat Magazine” jednym z najbardziej różnorodnych i wnikliwych muzyków w Europie dzisiaj. Jeden z najbardziej zapracowanych trębaczy w Europie.

W 2015 roku Tomasz Dąbrowski był „uczniem” Tomasza Stańko podczas letnich warsztatów w Danii. Między mistrzem i „uczniami” (uczniami w cudzysłowie, gdyż są to warsztaty dla profesjonalnych muzyków) zawiązała się bliska relacja, która miała koncertową kontynuację w projekcie „Tomasz Stańko Experience”.

Tomasz Dąbrowski jest z pewnością jednym z ciekawszych współczesnych europejskich trębaczy, który - jak Stańko - idzie drogą wolności i improwizacji. W tym roku odbyła się premiera autorskiego albumu trębacza, „The Individual Beings”, który jest dedykowany właśnie Tomaszowi Stańko. Amerykański magazyn „Downbeat”, najbardziej opiniotwórcze jazzowe wydawnictwo na świecie, dało mu najwyższą notę - 5 gwiazdek.

Wystąpią:
  • Tomasz Dąbrowski – trąbka, elektronika
  • Irek Wojtczak – saksofon tenorowy, elektronika
  • Fredrik Lundin – saksofon tenorowy
  • Knut Finsrud – perkusja, elektronika
  • Maxence Sibille – perkusja
  • Grzegorz Tarwid – fortepian, moog
  • Max Mucha – kontrabas

Bobo Stenson Trio

Z przykrością informujemy, że z powodu choroby muzyków Bobo Stenson wystąpi solo. Szwedzki pianista Bobo Stenson, od lat współpracujący z wytwórnią ECM, gdzie w różnych konfiguracjach wydał ponad 20 albumów: jako lider, oraz m.in. wraz z Janem Garbarkiem, wraz z Charlsem Lloydem, oraz z Tomaszem Stańko, z którym również był bliskim przyjacielem. W Szwecji jego … Czytaj dalej 17 listopada 2022 (czwartek)
Z przykrością informujemy, że z powodu choroby muzyków Bobo Stenson wystąpi solo. Szwedzki pianista Bobo Stenson, od lat współpracujący z wytwórnią ECM, gdzie w różnych konfiguracjach wydał ponad 20 albumów: jako lider, oraz m.in. wraz z Janem Garbarkiem, wraz z Charlsem Lloydem, oraz z Tomaszem Stańko, z którym również był bliskim przyjacielem.

W Szwecji jego pozycja nie ma sobie równych. Wielokrotnie nagradzany przez różne gremia jako pianista i kompozytor. Za płyty "Reflections" (1996) oraz "Goodbye" (2005) otrzymał Gyllene Skivan, nagrodę przyznawaną przez krytyków i czytelników najstarszego periodyku jazzowego na świecie "Orkester Journalen", najlepszej szwedzkiej płycie jazzowej. Laureat Europejskiej Nagrody Jazzowej.

W tym roku odbędzie się premiera jego najnowszego albumu dla ECM.

Wystąpią:
  • Bobo Stenson – fortepian
  • Anders Jormin – kontrabas
  • Jon Falt – perkusja