20 listopada 2020 (piątek), 18:00

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Maciej Obara, Dominik Wania

Maciej Obara “Koncert Na orkiestrę, saksofon i fortepian”
Maciej Obara, saksofonista, kompozytor i improwizator, na tegorocznej Jazzowej Jesieni przedstawi swoją muzykę w dwóch odsłonach. Pierwsza z nich to Koncert na orkiestrę, saksofon i fortepian. Orkiestrowe aranżacje przygotował Nikola Kołodziejczyk – pianista, kompozytor i aranżer.

Maciej Obara Sextet „Euforila” – Projekt specjalny

Saksofonista Maciej Obara stworzył wyjątkowe wieloosobowe ensemble, do którego zaprosił muzyków z nowej polskiej sceny jazzowej.
Saksofonista Maciej Obara, który w ubiegłym roku w wytwórni ECM wydał album „Three crowns”, specjalnie dla Jazzowej Jesieni stworzył wyjątkowe wieloosobowe ensemble, do którego zaprosił muzyków z nowej polskiej sceny jazzowej. Obara jest muzykiem, który konsekwentnie rozwija swój własny język muzyczny od samego początku swojej artystycznej drogi i jest bardzo efektywny w budowaniu swojej kariery muzycznej. Jako trzeci z Polaków, po Tomaszu Stańko i trio Marcina Wasilewskiego, znalazł się w wyjątkowym gronie artystów nagrywających dla ECM Records. Saksofonista bardzo dużo koncertuje – zarówno ze swoim polsko-norweskim Kwartetem, jak i jako gość wielu zagranicznych projektów. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i otwartości projekt dla Jazzowej Jesieni nie tylko zaprezentuje polską scenę, a będzie też stymulatorem nowych połączeń. Na 19. Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej zespół wystąpi w składzie: Maciej Obara – saksofon Tomek Dąbrowski – trąbka Dominik Wania – instrumenty klawiszowe Grzegorz Tarwid – instrumenty klawiszowe Ole Morten Vagan – kontrabas Gard Nilssen – perkusja

Galerie zdjęć z tego koncertu

Materiały video z tego koncertu