III Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej - 2005

JAZZOWA JESIEŃ 2005
Tym razem w grudniu, z udziałem takich gwiazd jak Manu Katche i John Abercrombie odbył się kolejny festiwal Jazzowa Jesień.
Festiwalowe koncerty odbywały się w dniach 1-3 grudnia 2005. 
Jazzową Jesień otworzył koncert Tomasz Stańko Quartet wraz z Aukso - Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy. Kwartet Tomasza Stańki zaistniał w świecie jazzu w roku 2002, albumem Soul of Things. Aukso działa od roku 1998, pod dyrekcją Marka Mosia. Nazwa zespołu pochodzi od łacińskiego słowa, oznaczajacego wzrastanie, zmaganie się i przyspieszanie. Kompozycje Tomasz Stańki zabrzmiały w aranżacji na zespół jazzowy i orkiestrę smyczkową. 

Tego dnia wystąpił także Louis Sclavis klarneista i saksofonista. 
W towarzystwie polskich muzyków (Stańko, Wasilewski, Kurkiewicz) i skandynawa Tvyrge Seima wystapił znakomity perkusista Manu Katche z programem z płyty Neigbourhood. Manu Katche, to muzyk znany nie tylko fanom jazzu. Występował m.in. ze Stingiem, Joni Mitchel oraz Peterem Gabrielem. 

2 grudnia wystąpiło Trio - Wasilewski, Kurkiewicz, Miśkiewicz.
W drugiej części koncertu gitarzysta John Abercrombie ze swoim kwartetem. 
Wydarzeniem trzeciego wieczoru były koncerty wiolonczelistki Anji Lechner i pianisty Vassilisa Tsabroupoulosa (z muzyką łączącą wpływy Wschodu i Zachodu) oraz tria Stańko, Abercrombie, Johnson. 
W ramach imperz towarzyszących wystąpilły formacje Pink Freund i Big Satan. 

Zobacz galerie zdjęć z koncertów III Jesieni Jazzowej:

Tomasz Stańko Quartet i Aukso

Louis Sclavis solo

Manu Katche "Neigbourhood" 

Trio - Wasilewski, Kurkiewicz, Miśkiewicz

John Abercrombie Quartet

Lechner/Tsabroupoulos - Chants, Hymns and Dances

Stańko/Abercrombie/Johnson

Pink Freud

Big Satan 

Zobacz wydawnictwo festiwalowe (program)

 
13664
Wszystkie prawa autorskie do tekstów, zdjęć i klipów multimedialnych są zastrzeżone. Kopiowanie materiałów dozwolone jest pod warunkiem podania źródła: www.jazzowajesien.pl

Rok jazzowej: