Zbliża się XVI edycja Jazzowej Jesieni

Festiwal od tego roku nosi imię Tomasza Stańko, który od początku był dyrektorem artystycznym Jazzowej Jesieni. W tym roku odbędzie się w dniach od 15 do 18 listopada.

Po raz pierwszy nie usłyszymy koncertu zmarłego w lipcu tego roku Tomasza Stańko. Będą za to występy muzyków, których sam wybrał, z którymi współpracował przed laty i których bardzo cenił.

15 listopada koncert Johna Surmana, brytyjskiego saksofonisty w duecie z Vigleikiem Storaasem. Tego wieczoru usłyszymy także Marcina Wasilewskiego i jego trio, promujące płytę Live.

Drugi dzień festiwalu wypełnią koncerty gości z Austrii i Niemiec – Wolfganga Muthspiela oraz Floriana Webera.

17 listopada wystąpią gwiazdy zza oceanu gitarzysta Bill Frisell (solo) oraz saksofonista Dave Douglas w dużym projekcie UPLIFT.
Tegoroczny koncert jazzu tradycyjnego, po raz pierwszy w historii festiwalu będzie koncertem aż dwóch formaacji. Wystąpi polska sensacja ostatnich miesięcy Jazz Band Młynarski-Masecki, pokazujący i przypominający jazzowe tradycje i brzmienia międzywojennej Polski oraz ubarwiony karaibskimi smaczkami band dziesięciokrotnego laureata nagród Grammy – Eddie Palmieri Afro-Carribean Jazz Sextet.

To będzie dawka jazzu mogąca zadowolić najbardziej wybrednych fanów gatunku. ZAPRASZAMY.