Przedstawiamy program tegorocznego Festiwalu (2010)

2 listopada, koncertem legendarnej formacji Oregon z Ralphem Townerem, rozpocznie się 8 edycja festiwalu Jazzowa Jesień.

Na kolejny koncert trzeba będzie poczekać do 23 listopada. Tego dnia odbędzie się dodatkowy koncert. Wystąpi skandynawska formacja Gunhild Carlig& Carling Family.

Główna część festiwalu, składająca się z 6 koncertów, które odbędą się w ciągu 4 dni zacznie się 25 listopada. Jedną z najjaśniejszych gwiazd Jazowej Jesieni będzie perkusista Manu Katche, który wystąpi ze swoim Quintetem. W Bielsku-Białej usłyszymy materiał z płyty „Third round”, która ukazała się w marcu tego roku. Koncert Manu Katche zamknie tegoroczny festiwal (28 listopada g.18.00).

25 listopada wystąpi Chris Potter, określany przez pismo Down Beat jako „jeden z najpilniej studiowanych i najczęściej cytowanych saksofonistów na naszej planecie”. 26 listopada wystąpią: włoski trębacz Paolo Fresu oraz Lee Konitz, jeden z najważniejszych saksofonistów altowych w historii jazzu.

27 listopada afrykańskie odcienie jazzu zaprezentuje Abdullah Ibrahim ze swoim zespołem Ekaya. W drugiej częścu koncertu – Tomasz Stańko, który przygotowuje na ten wieczór specjalny projekt.

W tym roku wszystkie koncerty odbędą się w Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury.
Podobnie jak w poprzednich latach dyrektorem artystycznym festiwalu jest Tomasz Stańko, a opiekę artystyczną sprawuje firma ECM. Festiwal jest organizowany pod patronatem prezydenta miasta Bielsko-Biała Jacka Krywulta.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY:
2 listopada – Oregon – 60 zł
23 listopada – Koncert Jazzu Tradycyjnego – Gunhild Carling&Carling Family – 40 zł
25 listopada – Chris Potter – 80 zł
26 listopada – Paolo Fresu, Lee Konitz – 80 zł|
27 listopada – Abdullah Ibrahim, Tomasz Stańko – 120 zł
28 listopada – Manu Katche – 80 zł

Uwaga – obowiązuje jeden bilet na koncerty Chrisa Pottera i Manu Katche.
Karnet – 250,00 zł. (nie obejmuje koncertu 23 listopada).