Oregon rozpocznie Jazzową Jesień

Oregon – formacja prowadzona przez Ralpha Townera rozpocznie tegoroczną Jazzową Jesień. Pierwszy koncert tegorocznego festiwalu – już 2 listopada o g. 19.00.

Oregon to zespół legendarny w historii jazzu. Powstał na początku lat 70-tych. Stworzyli go multiinstrumentaliści: gitarzysta i klawiszowiec Ralph Towner, perkusista, sitarzysta, tablista i klarnecista Colin Walcott, basista, skrzypek, pianista i flecista Glen Moore, oraz saksofonista altowy, oboista, klarnecista basowy Paul McCandless. W tym składzie nagrali w 1983 roku swoją pierwszą płytę dla ECM, „Oregon”. Po śmierci Colina Walcotta, jego miejsce zajął wirtuoz instrumentów perkusyjnych, Trilok Gurtu. Z nim właśnie powstała druga płyta Oregonu dla ECM, „Ectopia”. Oba te tytuły zostały obecnie wznowione w serii ECM TOUCHSTONES.

Oregon wyznaczył w muzyce jazzowej zupełnie nowe drogi. Eksplorował obrzeża jazzu, stapiając w jedność elementy klasyki, folku, muzyki hinduskiej i etnicznej. Jego bezkompromisowość i niepowtarzalny, oryginalny język muzyczny stanowią o legendzie zespołu.

Formacja wystąpi w składzie:
RALPH TOWNER – gitara
PAUL McCANDLESS – obój, saksofony
GLEN MOORE – kontrabas
MARK WALKER – instrumenty perkusyjne

OREGON W BIELSKIM CENTRUM KULTURY – 2 LISTOPADA GODZ. 19.00 BILETY W CENIE 60 zł.