JUBILEUSZOWY FESTIWAL

14 listopada rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja jednego z najbardziej cenionych jazzowych festiwali w Polsce - Jazzowej Jesieni. W Bielsku-Białej jazz będzie rozbrzmiewał na 7 koncertach zaplanowanych na 5 festiwalowych dni. W tym roku festiwal rozpocznie się od koncertu jazzu tradycyjnego. "Korzenie jazzu" będzie prezentował brytyjski zespół The Big Chris Barber Band. Dzień później zaprezentuje się jeden z najbardziej cenionych muzyków europejskiej jazzu - Jan Garbarek. Saksofonista wystąpił już w Bielsku-Białej trzykrotnie, ale za każdym razem jego koncert urasta do rangi wielkiego wydarzenia. W tym roku będzie mu towarzyszył hinduski perkusjonista Trilok Gurtu. 16 listopada Maria Pia de Vito przybliży nam muzykę włoskiego baroku, a Tomasz Stańko zaprezentuje "sekstet w duchu latynoskim". Tradycyjnie dyrektor artystyczny Jazzowej Jesieni prezentuje w Bielsku-Białej nowy program. Następny festiwalowy dzień to aż dwa duże wydarzenia. Projekt James Farm przedstawi saksofonista Joshua Redman, a Charles Lloyd zaprezentuje Athens Concert z grecką wokalistką Marią Farantouri. W ostatnim koncercie tegorocznego festiwalu usłyszymy kwartet perkusisty Billego Harta.

14 listopada rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja jednego z najbardziej cenionych jazzowych festiwali w Polsce - Jazzowej Jesieni. W Bielsku-Białej jazz będzie rozbrzmiewał na 7 koncertach zaplanowanych na 5 festiwalowych dni. 

W tym roku festiwal rozpocznie się od koncertu jazzu tradycyjnego. "Korzenie jazzu" będzie prezentował brytyjski zespół The Big Chris Barber Band. 

Dzień później zaprezentuje się jeden z najbardziej cenionych muzyków europejskiej jazzu - Jan Garbarek. Saksofonista wystąpił już w Bielsku-Białej trzykrotnie, ale za każdym razem jego koncert urasta do rangi wielkiego wydarzenia. W tym roku będzie mu towarzyszył hinduski perkusjonista Trilok Gurtu. 

16 listopada Maria Pia de Vito przybliży nam muzykę włoskiego baroku, a Tomasz Stańko zaprezentuje "sekstet w duchu latynoskim". Tradycyjnie dyrektor artystyczny Jazzowej Jesieni prezentuje w Bielsku-Białej nowy program. 

Następny festiwalowy dzień to aż dwa duże wydarzenia. Projekt James Farm przedstawi saksofonista Joshua Redman, a Charles Lloyd zaprezentuje Athens Concert z grecką wokalistką Marią Farantouri. 

W ostatnim koncercie tegorocznego festiwalu usłyszymy kwartet perkusisty Billego Harta.