Jazzowa Jesień 2021

Tegoroczna edycja Jazzowej Jesieni im. Tomasza Stańko odbędzie się w dniach 18-20 listopada. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa 6 koncertów, które wypełnią 3 jazzowe wieczory.

Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej zawsze miała na celu prezentować muzykę wyrafinowaną, wyjątkową, Artystów, który mają swój oryginalny język muzyczny. Tak jest i w tym roku. Sześć koncertów, jak sześć szlachetnych kamieni, tworzących razem nową jakość.

 

18 listopada 2021 (czwartek), 18:00

 

Jakob Bro Trio „Uma Elmo”

Jakob Bro jest uznawany za jeden z najciekawszych głosów gitarowych jazzu. Jednym z ważniejszych momentów jego nowego albumu „Uma Elmo” jest utwór „To Stanko” – wyciszony hołd dla Tomasza Stańko.

Vijay Iyer Trio „Uneasy”

Vijay Iyer to, wg. Pitchfork „jeden z najbardziej interesujących i witalnych młodych pianistów w jazzie dzisiaj. Wiosną tego roku ma miejsce premiera jego najnowszego albumu „Uneasy”, nagranego w Trio, z Lindą Oh na kontrabasie i Tyshawn Soreyem na perkusji.

19 listopada 2021 (piątek) 18:00

Mathias Eick Quintet

„When we leave” (ECM, Premiera wrzesień 2021)

 

Mathias Eick   Trąbka

Håkon Aase   Skrzypce

Andreas Ulvo   Fortepian

Audun Erlien   Bass

Torstein Lofthus   Perkusja

Maciej Obara Sekstet: „Euforila”

Projekt specjalny dla 18. Jazzowej Jesieni

 

 

20 listopada 2021 (sobota) 18:00

 

Kasia Pietrzko – Projekt specjalny

Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko, kontynuuje eksplorację nowego pokolenia Polskiego Jazzu. Pianistkę Kasię Pietrzko zaprosiliśmy do stworzenia projektu specjalnego, dającego szansę realizacji jej wieloletniego marzenia: koncertu na duży skład – jazzowe combo i chór.

Skalpel + Jazz Quartet & Piotr Damasiewicz: Music For S

Elektroakustyczne impresje inspirowane muzyką Tomasza Stańko

Dawid Broszczakowski 20.11.21 g. 21.00 FOYER JAZZ – WSTĘP WOLNY

24-letni kompozytor, aranżer, pianista i trębacz, Dawid Broszczakowski debiutuje autorskim projektem i płytą zatytułowaną 22.
„Płyta „22″ to piękne, przestrzenne i ciepłe brzmienie. Nie należy obawiać się tego, że mieszczące się w kategorii „jazz” ponieważ aż roi się tu od pięknych melodii wygrywanych na fortepianie przez autora. Do tego niebywała wirtuozeria wykonania i nietuzinkowe pomysły na aranżacje, które zaskakują swoją dojrzałością” (fragment recenzji wrocławskiego Radia RAM)
W koncercie w programie „22” wystąpią:
Dawid Broszczakowski – instrumenty klawiszowe, trąbka
Antoni Kuzak – saksofon
Michał Sosna – saksofon
Piotr Mędrzak – gitary elektryczne
Patryk Bizukojć – gitara basowa
Grzegorz Kańtoch – perkusja
WSTĘP WOLNY

Bilety: karnet- 300 zł, 18.11 – 140 i 120 zł, 19.11 – 100 i 80 zł, 20.11 – 100 i 80 zł. Zniżki: Bielska Karta Seniora, Weteran+, Bielska Karta Rodzina+.