FINAŁ FESTIWALU

W niedzielny wieczór 20 listopada, w finałowym koncercie zagrali Michael Formanek Quartet oraz Tomasz Stańko z Craig Taborn Trio. Finałowy wieczór festiwalu wypełniły dużego kalibru dwa wydarzenia. Pierwsze z nich to koncert cenionego basisty Michaela Formanka. Tego wieczoru towarzyszyli mu znani już bielskiej widowni Craig Taborn oraz Gerald Cleaver, a także saksofonista Tim Berne. Ich wspólna płyta nagrana dla ECM The rub and the spare change zbiera znakomite recenzje, a w Bielsku-Białej była okazja skonfrontować te opinie z wersją koncertową. Próba, jeśli sugerować się oklaskami publiczności wypadłą zdecydowanie pozytywnie. W wielkim finale pojawił się dyrektor artystyczny festiwalu i jego dobry duch Tomasz Stańko. Jak zawsze jego koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem, biletów na ten wieczór zabrakło najwcześniej. Tomasz Stańko jak zwykle w znakomitej formie czarował publiczność dźwiękami swojej trąbki na gęstym, precyzyjnym podkładzie swoich znakomitych muzyków. Naszemu mistrzowi trąbki towarzyszyli najbardziej zapracowani muzycy tegorocznego festiwalu – Craig Taborn Trio. Podsumowaniem koncertu były dwa bisy „wyklaskane” przez publiczność. Czy będzie wspólna płyta Tomasza Stańki z triem Craiga Taborna?

W niedzielny wieczór 20 listopada, w finałowym koncercie zagrali Michael Formanek Quartet oraz Tomasz Stańko z Craig Taborn Trio.

Finałowy wieczór festiwalu wypełniły dużego kalibru dwa wydarzenia. Pierwsze z nich to koncert cenionego basisty Michaela Formanka. Tego wieczoru towarzyszyli mu znani już bielskiej widowni Craig Taborn oraz Gerald Cleaver, a także saksofonista Tim Berne. Ich wspólna płyta nagrana dla ECM The rub and the spare change zbiera znakomite recenzje, a w Bielsku-Białej była okazja skonfrontować te opinie z wersją koncertową. Próba, jeśli sugerować się oklaskami publiczności wypadłą zdecydowanie pozytywnie. 

W wielkim finale pojawił się dyrektor artystyczny festiwalu i jego dobry duch Tomasz Stańko. Jak zawsze jego koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem, biletów na ten wieczór zabrakło najwcześniej. 

Tomasz Stańko jak zwykle w znakomitej formie czarował publiczność dźwiękami swojej trąbki na gęstym, precyzyjnym podkładzie swoich znakomitych muzyków. 

Naszemu mistrzowi trąbki towarzyszyli najbardziej zapracowani muzycy tegorocznego festiwalu – Craig Taborn Trio. Podsumowaniem koncertu były dwa bisy „wyklaskane” przez publiczność. 

Czy będzie wspólna płyta Tomasza Stańki z triem Craiga Taborna?

 

Tuż po swoim koncercie Tomasz Stańko podsumował koncerty tegorocznej Jazzowej Jesieni.

 

Który z koncertów podobał mu się najbardziej.

 

Dyrektor artystyczny festiwalu mówi, że przygotowania do kolejnej edycji są bardzo zaawansowane. Na razie nie zdradził żadnego z przyszłorocznych wykonawców, ale mówił, będzie bardzo ciekawie