PRZEDSTAWIAMY PROGRAM TEGOROCZNEGO FESTIWALU

2 listopada, koncertem legendarnej formacji Oregon z Ralphem Townerem, rozpocznie się 8 edycja festiwalu Jazzowa Jesień. Na kolejny koncert trzeba będzie poczekać do 23 listopada. Tego dnia odbędzie się dodatkowy koncert. Wystąpi skandynawska formacja Gunhild Carlig& Carling Family. Główna część festiwalu, składająca się z 6 koncertów, które odbędą się w ciągu 4 dni zacznie się 25 listopada.  Jedną z najjaśniejszych gwiazd Jazowej Jesieni będzie perkusista Manu Katche, który wystąpi ze swoim Quintetem. W Bielsku-Białej usłyszymy materiał z płyty "Third round", która ukazała się w marcu tego roku. Koncet Manu Katche zamknie tegoroczny festiwal (28 listopada g.18.00) 25 listopada wystąpi Chris Potter, określany przez pismo Down Beat jako "jeden z najpilniej studiowanych i najczęściej cytowanych saksofonistów na naszej planecie”. 26 listopada wystąpią: włoski trębacz Paolo Fresu oraz Lee Konitz, jeden z najważniejszych saksofonistów altowych w historii jazzu.  27 listopada afrykańskie odcienie jazzu zaprezentuje Abdullah Ibrahim ze swoim zespołem Ekaya. W drugiej częścu koncertu- Tomasz Stańko, który przygotowuje na ten wieczór specjalny projekt. 

2 listopada, koncertem legendarnej formacji Oregon z Ralphem Townerem, rozpocznie się 8 edycja festiwalu Jazzowa Jesień.

Na kolejny koncert trzeba będzie poczekać do 23 listopada. Tego dnia odbędzie się dodatkowy koncert. Wystąpi skandynawska formacja Gunhild Carlig& Carling Family.

Główna część festiwalu, składająca się z 6 koncertów, które odbędą się w ciągu 4 dni zacznie się 25 listopada. 

Jedną z najjaśniejszych gwiazd Jazowej Jesieni będzie perkusista Manu Katche, który wystąpi ze swoim Quintetem. W Bielsku-Białej usłyszymy materiał z płyty "Third round", która ukazała się w marcu tego roku. Koncet Manu Katche zamknie tegoroczny festiwal (28 listopada g.18.00)

25 listopada wystąpi Chris Potter, określany przez pismo Down Beat jako "jeden z najpilniej studiowanych i najczęściej cytowanych saksofonistów na naszej planecie”.
26 listopada wystąpią: włoski trębacz Paolo Fresu oraz Lee Konitz, jeden z najważniejszych saksofonistów altowych w historii jazzu. 
27 listopada afrykańskie odcienie jazzu zaprezentuje Abdullah Ibrahim ze swoim zespołem Ekaya. W drugiej częścu koncertu- Tomasz Stańko, który przygotowuje na ten wieczór specjalny projekt. 

W tym roku wszystkie koncerty odbędą się w Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury. 
Podobnie jak w poprzednich latach dyrektorem artystycznym festiwalu jest Tomasz Stańko, a opiekę artystyczną sprawuje firma ECM. Festiwal jest organizowany pod patronatem prezydenta miasta Bielsko-Biała Jacka Krywulta. 

Zobacz wydawnictwo festiwalowe (program)
 

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY:

2 listopada - Oregon - 60 zł
23 listopada Koncert Jazzu Tradycyjnego - Gunhild Carling&Carling Family - 40 zł
25 listopada - Chris Potter - 80 zł
26 listopada - Paolo Fresu, Lee Konitz - 80 zł|
27 listopada - Abdullah Ibrahim, Tomasz Stańko - 120 zł
28 - Manu Katche - 80 zł

Uwaga - obowiązuje jeden bilet na koncerty Chrisa Pottera i Manu Katche.

Karnet - 250,00 zł. (nie obejmuje koncertu 23 listopada).