Aktualności

Pożegnanie Tomasza Stańko

10 sierpnia, na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie rodzina, przyjaciele i fani pożegnali Tomasza Stańko.

Tomasz Stańko nie żyje

Dzisiaj (29 lipca) w warszawskim szpitalu zmarł Tomasz Stańko, znakomity muzyk, dyrektor artystyczny festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej.

Jazzowa Jesień 2017 zakończona

Znakomitym koncertem Jana Garbarka rozpoczęła się 15 edycja Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej. Tegoroczna edycja festiwalu trwała 6 dni.

Zakończyła się Jazzowa Jesień 2016

Jeden z najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i Europie - Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej rozpoczął się koncertem Dino Saluzziego i jego zespołu. Zakończył koncertem jazzu tradycyjnego.

Aplikacje na smartfony

Uwaga fani jazzu. Wszystko o festiwalu Jazzowa Jesień w aplikacji na telefony z androidem oraz iphone'y.

Zbliża się Jazzowa Jesień

Tej jesieni Bielsko-Biała po raz czternasty zabłyśnie jazzowymi gwiazdami. Festiwal stał się jednym z najważniejszych miejsc na jazzowej mapie tej części Europy, ciesząc się zarówno uznaniem krytyki, wiernej publiczności jak i samych artystów, ceniących jego wyjątkową atmosferę.

ZAKOŃCZYŁA SIĘ XIII JAZZOWA JESIEŃ

Koncert jazzu tradycyjnego zakończył XIII Jazzową Jesień w Bielsku-Białej. W czasie 6 festiwalowych dni, usłyszeliśmy aż 9 koncertów. Tradycyjnie festiwal otworzyli dyrektor artystyczny Tomasz Stańko i prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. Prezydent dziękował nie tylko za dobór repertuaru tegorocznej Jesieni, ale także za ogrmoną promocję Bielska-Białej, łączącą się z promocją jazzowego festiwalu w ogólnopolskich mediach. Tradycyjnie, jeden z festiwalowych koncertów odbiega stylistycznie od głównego nurtu festiwalu, pokazując korzenie jazz. W tym roku wystąpiło 6 starszych panów, w życiorysach których jest zawarta historia brytyjskiej muzyki jazzowej, popowej i rockandrollowej....

ZBLIŻA SIĘ JAZZOWA JESIEŃ 2015

Już w listopadzie czeka nas trzynasta edycja międzynarodowego festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej pod dyrekcją artystyczną Tomasza Stańko. W tym roku zatoczymy pełne koło, od niedzieli 8 listopada do niedzieli 15 listopada. Jazzowa Jesień, tak samo jak jej dyrektor artystyczny, lubi poszukiwać, cieszyć się muzyką, wciąż odkrywać jej odmienne oblicza. W bardziej muzycznym języku – jej odmienne harmonie, stąd co roku, a być może w tym roku wyjątkowo, program festiwalu jest bardzo różnorodny. Tym bardziej jest to fascynujące, że wciąż wspólnym akordem całego programu jest muzyka nagrywana przez wytwórnię ECM. Tegoroczna edycja rozpocznie się koncertem o największym rozmachu w całej...

ZAKOŃCZYŁA SIĘ XII JAZZOWA JESIEŃ

Znakomitym koncertem Billa Frisella, uznawanego za jednego z najlepszych gitarzystów jazzowych świata rozpoczęła się XII edycja Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej. Finałowe akordy należały do Dutch Swing College Band. Tegoroczny festiwal trwał 6 dni - od 11-16 listopada. W tym czasie organizatorzy przygotowali aż 9 różnorodnych stylistycznie koncertów. 16 LISTOPADA Od kilku lat na Jazzowej Jesieni można posłuchać koncertu jazzu tradycyjnego. Bilety na tegoroczny koncert rozeszły się jak świeże bułeczki. Publiczność zawsze liczy na wysoki poziom i dobrą zabawę. W tym roku otrzymała i jedno i drugie za sprawą holenderskiego zespołu-instytucji - Dutch College Jazz Band. Zespół...

12. JAZZOWA JESIEŃ - NOWE WYMIARY

Dwunasta edycja międzynarodowego festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej pod dyrekcją artystyczną Tomasza Stańko. W tym roku festiwal potrwa 6 dni: 11-16 listopada. Ostatniego dnia festiwalu zapraszamy na koncert jazzu tradycyjnego. Tytuł dwunastej edycji: NOWE WYMIARY, podsumowuje kompozycję programu tegorocznego festiwalu. Tegoroczne gwiazdy, które przybędą do Bielska-Białej z projektami, eksplorują nie tylko brzmienia i znaczenia w samej muzyce, ale także jej konteksty historyczne, kulturowe czy duchowe, które nadają ich sztuce nowe wymiary.

Strony