Aktualności

JAZZOWA JESIEŃ po raz 16.

Koncertem Johna Surmana i Vigleika Storaasa rozpoczęła się 16 edycja Jazzowej Jesieni. Po raz pierwszy bez Tomasza Stańko.

Zbliża się XVI edycja Jazzowej Jesieni

Festiwal od tego roku nosi imię Tomasza Stańko, który od początku był dyrektorem artystycznym Jazzowej Jesieni. W tym roku odbędzie się w dniach od 15 do 18 listopada.

Pożegnanie Tomasza Stańko

10 sierpnia, na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie rodzina, przyjaciele i fani pożegnali Tomasza Stańko.

Tomasz Stańko nie żyje

Dzisiaj (29 lipca) w warszawskim szpitalu zmarł Tomasz Stańko, znakomity muzyk, dyrektor artystyczny festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej.

Jazzowa Jesień 2017 zakończona

Znakomitym koncertem Jana Garbarka rozpoczęła się 15 edycja Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej. Tegoroczna edycja festiwalu trwała 6 dni.

Zakończyła się Jazzowa Jesień 2016

Jeden z najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i Europie - Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej rozpoczął się koncertem Dino Saluzziego i jego zespołu. Zakończył koncertem jazzu tradycyjnego.

Aplikacje na smartfony

Uwaga fani jazzu. Wszystko o festiwalu Jazzowa Jesień w aplikacji na telefony z androidem oraz iphone'y.

Zbliża się Jazzowa Jesień

Tej jesieni Bielsko-Biała po raz czternasty zabłyśnie jazzowymi gwiazdami. Festiwal stał się jednym z najważniejszych miejsc na jazzowej mapie tej części Europy, ciesząc się zarówno uznaniem krytyki, wiernej publiczności jak i samych artystów, ceniących jego wyjątkową atmosferę.

ZAKOŃCZYŁA SIĘ XIII JAZZOWA JESIEŃ

Koncert jazzu tradycyjnego zakończył XIII Jazzową Jesień w Bielsku-Białej. W czasie 6 festiwalowych dni, usłyszeliśmy aż 9 koncertów. Tradycyjnie festiwal otworzyli dyrektor artystyczny Tomasz Stańko i prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. Prezydent dziękował nie tylko za dobór repertuaru tegorocznej Jesieni, ale także za ogrmoną promocję Bielska-Białej, łączącą się z promocją jazzowego festiwalu w ogólnopolskich mediach. Tradycyjnie, jeden z festiwalowych koncertów odbiega stylistycznie od głównego nurtu festiwalu, pokazując korzenie jazz. W tym roku wystąpiło 6 starszych panów, w życiorysach których jest zawarta historia brytyjskiej muzyki jazzowej, popowej i rockandrollowej....

ZBLIŻA SIĘ JAZZOWA JESIEŃ 2015

Już w listopadzie czeka nas trzynasta edycja międzynarodowego festiwalu Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej pod dyrekcją artystyczną Tomasza Stańko. W tym roku zatoczymy pełne koło, od niedzieli 8 listopada do niedzieli 15 listopada. Jazzowa Jesień, tak samo jak jej dyrektor artystyczny, lubi poszukiwać, cieszyć się muzyką, wciąż odkrywać jej odmienne oblicza. W bardziej muzycznym języku – jej odmienne harmonie, stąd co roku, a być może w tym roku wyjątkowo, program festiwalu jest bardzo różnorodny. Tym bardziej jest to fascynujące, że wciąż wspólnym akordem całego programu jest muzyka nagrywana przez wytwórnię ECM. Tegoroczna edycja rozpocznie się koncertem o największym rozmachu w całej...

Strony